Cvičení je jako manželství - nemůžeš podvádět a čekat, že to přinese výsledky

Březen 2015

Seminář s Vojtou Koritenským a Sabinou Plevákovou

29. března 2015 v 11:28 | Zu |  Deník
Tak včera jsem se zúčastnila tohoto semináře.

Sabina i Vojta vyprávěli o své přípravě na závody a odpovídali na dotazy účastníků.
Velmi mě potěšilo, že Sabina není zastáncem toho, že ovoce je velké zlo. Jen v dietě před soutěží ho zredukuje. Mluvila také o současných trendech v soutěžích bikini fitness a o tom, jaké jsou v tomto rozdíly v Americe a v Evropě.
Samozřejmě se řešil zadek a dřepy, hlavně to, jak důležitá je technika, aby právě při dřepech šel nahoru a rostl zadek, ale ne stehna.
Zmínila i to, jak si sama přehnaným kardiem odpálila stehna, takže je měla jako tyčky.
Vojta mluvil o své přípravě, dietě a tréninku. Taky vzpomínal na to, jak kolem něj prošel Arnold Schwarzenneger na soutěži Arnold Classic, které se Vojta účastnil.
Zajímavé bylo poslouchat, jaké to je na soutěžním pódiu, kdy do nich reflektory téměř žhnou, přičemž třeba v zákulisí je taková zima, že chodí v bundách :) Pózování je po týdnech diety náročné. Vojta s úsměvem poznamenal, že obvykle se usmívá při vstupu na pódium, načež dostane do tváře křeč a úsměv mu vydrží, i když je úplně vyřízený :)
Padlo dost vtipných hlášek a nikdo se tak nenudil.
Skvělá byla zmínka o doplňování vitamínu C během diety, aby je neskolily nemoci.
Na závěr byla autogramiáda, účastníci obdrželi vzorky Extrifiťáckých proteinů (už vím, jaký chci :D ), kdo chtěl, mohl se s oběma vyfotit.
Já už pak šla domů, ale Vojta si ještě dával trénink, lidi mohli přihlížet a klást mu dotazy :)
Takže toto je takový rychlý report a ano-stálo to za to :)


(zdroj: https://www.facebook.com/211889295578154/photos/a.413506985416383.1073741865.211889295578154/639942926106120/?type=1&theater )

Závěrem : kdo chtěl načerpat motivaci, inspiraci a cenné rady a byl tady, určitě nelitoval :)

O výmluvách

27. března 2015 v 13:59 | Zu |  Moje filozofie
To jsem takhle seděla ve vlaku a přemýšlela.....

Na výmluvách je skvělé, že se dají vymyslet na všechno a kdykoliv. Jsou to takové nesmrtelné potvůrky, které živí právě nerozhodnost a nevyrovnanost osob.
Hledají se strašně snadno. Ale zároveň slouží vždy jednomu typu lidí-těm kteří doopravdy nechtějí, nejsou rozhodnutí na 100%. Pro takové typy lidí jsou výmluvy věrnými sluhy, kteří nikdy neopustí své pány. Ale zároveň jejich páni jsou právě ti lidé, kteří NIKDY příliš nedokážou. Ať už v životě, nebo sami se sebou. Nikdy u nich nedojde k vnitřnímu naplnění a nikdy nebudou doopravdy šťastní, což se odrazí i na jejich chování k vnějšímu okolí.
S ohledem na výmluvy řeknu ještě něco. NIKDO to v životě nemá lehké. Každý se dostane do situací, kdy neví, jak dál. Každý se setká s tím, že už nemůže, nebo prostě nechce.
Neexistuje člověk, pro něhož je život procházkou Rajskou zahradou. (A ne, ani ten, kdo vám třeba záměrně zničil život a vám přijde, že se narodil pod šťastnou hvězdou a vše mu padá samo do klína, to v tom svém životě snadné mít nebude).
Vždy si uvědomte, že to, jak v rámci možností uchopíte svůj život do rukou a jak s ním naložíte, je jen na vás. Nikdo to za vás neudělá. A udělat to můžete buď dobře, nebo špatně, ale vždycky to bude VÁŠ ŽIVOT.
A zrovna životní styl, co se týče cvičení a zdravé stravy je to, co vám na cestě (i tím občas těžkým) životem může jedině prospět. Ve zdravém těle je zdravý duch, který se i na ty problémy dokáže dívat jinak a většinou lépe

Pro dnešek... :)

26. března 2015 v 12:08 | Zu |  Deník
Tak pro dnešek HIIT opět odcvičen a zítra zase směle do fitka :)
To si dám celý tělo, v sobotu seminář + uvidím, jak na tom budu, ráda bych se šla podívat ke koním. No a v neděli ramena+bcáky+záda a v týdnu pěkně podle plánu :)
Zatím se ho úspěšně držím až na žrádelní úlety, ty musím zredukovat a svůj jídelák trochu ukočírovat.

Jinak tato žabka nejlíp vyjadřuje mé odhodlání. ,,Všechno ostatní mám v p***** " :D


Žádný flákání :)

24. března 2015 v 21:22 | Zu |  Deník
Ahojda lidi!
Teď jsem měla takový 3 týdny flákání a žranic :D
Jarňáky s děckama a následný náročný týden mě prostě trochu sebraly, ale zase jsem se vzchopila a plná elánu jedu dál :)
Včera jsem si zase dala jeden ze svých HIITŮ a dneska mě bolí mé velectěné pozadí a stehna :D (Ruce a záda teda také :D )
Ve čtvrtek si zase kupuju permici do fitka a tím pádem směle do práce :)
V neděli jsem si sestavila tréninkový plán, jsem zvědavá, jak se mi podaří jet fakt podle něj, ale rozhodně chci. Časem ho sem možná hodím :)

V sobotu máme ve fitku seminář s Vojtou Koritenským a Sabinou Plevákovou, tak tam asi zajdu. Motivace není nikdy dost :)

Tak se zase mějte fajné :)